Triad Magnetics WDU12-1900
Mfr. Part # :
WDU12-1900
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 22.8W
DataSheet
WDU12-1900 PDF
Price is not available, please RFQ
WDU12-1900 Tech Specifications
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:120VAC
  • Voltage - Output:12V
  • Current - Output (Max):1.9A
  • Power (Watts):23 W
  • Efficiency:-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:72" (1.83m)
  • Input Connector:NEMA 1-15P
  • Size / Dimension:3.35" L x 2.68" W x 2.17" H (85.0mm x 68.0mm x 55.0mm)