Triad Magnetics WSX135-1770-13
Mfr. Part # :
WSX135-1770-13
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 24W
DataSheet
WSX135-1770-13 PDF
Price is not available, please RFQ
WSX135-1770-13 Tech Specifications
  • Input Type:Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:13.5V
  • Current - Output (Max):1.77A
  • Power (Watts):24 W
  • No Load Power Consumption:100mW (Max)
  • Polarization:Positive Center
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Efficiency:Level VI
  • Operating Temperature:0°C ~ 45°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:60" (1.52m)
  • Input Connector:Multi-Blade
  • Size / Dimension:3.02" L x 1.87" W x 1.38" H (76.8mm x 47.5mm x 35.0mm)