Triad Magnetics WDU75-300
Mfr. Part # :
WDU75-300
Description
AC/DC WALL MNT ADPT 7.5V 2.25W
DataSheet
WDU75-300 PDF
Price is not available, please RFQ
WDU75-300 Tech Specifications
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:120VAC
  • Voltage - Output:7.5V
  • Current - Output (Max):300mA
  • Power (Watts):2.25 W
  • Efficiency:-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:72" (1.83m)
  • Input Connector:NEMA 1-15P
  • Size / Dimension:2.36" L x 1.69" W x 1.54" H (60.0mm x 43.0mm x 39.0mm