Triad Magnetics WSU180-0660
Mfr. Part # :
WSU180-0660
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 12W
DataSheet
WSU180-0660 PDF
Price is not available, please RFQ
WSU180-0660 Tech Specifications
  • Series:WSU
  • Package:Box
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output:18V
  • Current - Output (Max):660mA
  • Power (Watts):12 W
  • No Load Power Consumption:100mW (Max)
  • Polarization:Positive Center
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Efficiency:Level VI
  • Operating Temperature:0°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Cord Length:72" (1.83m)
  • Input Connector:NEMA 1-15P
  • Size / Dimension:2.80" L x 1.69" W x 1.18" H (71.0mm x 43.0mm x 30.0mm)