Cosel PMA100F-48-R
Manufacturer :
Cosel
Mfr. Part # :
PMA100F-48-R
Description
AC/DC CONVERTER 48V
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
PMA100F-48-R PDF
Price is not available, please RFQ
PMA100F-48-R Tech Specifications
  • Series:PMA (100W)
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Open Frame
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 1:48V
  • Voltage - Output 2:-
  • Voltage - Output 3:-
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):2.1A
  • Power (Watts):-
  • Applications:Medical
  • Voltage - Isolation:2 kV
  • Efficiency:86%
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Features:-
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Size / Dimension:6.61" L x 1.34" W x 3.66" H (167.9mm x 34.0mm x 93.0mm)