International Power DC Power Supplies IHA24-0.25
Manufacturer :
International Power DC Power Supplies
Mfr. Part # :
IHA24-0.25
Description
AC/DC CONVERTER 24V
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
IHA24-0.25 PDF
Price is not available, please RFQ
IHA24-0.25 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Linear
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input:115 ~ 230 VAC
  • Voltage - Output 1:24V
  • Voltage - Output 2:-
  • Voltage - Output 3:-
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):250mA
  • Power (Watts):-
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Voltage - Isolation:-
  • Efficiency:45%
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
  • Features:-
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Size / Dimension:3.75" L x 3.00" W x 1.25" H (95.3mm x 76.2mm x 31.8mm)