Powerbox OFM1005125
Manufacturer :
Powerbox
Mfr. Part # :
OFM1005125
Description
AC/DC POWER SUPPLY, U-CHANNEL 12
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
OFM1005125 PDF
Price is not available, please RFQ
OFM1005125 Tech Specifications
  • Series:OFM100 (100W)
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Open Frame
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 1:12V
  • Voltage - Output 2:-
  • Voltage - Output 3:-
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):8.3A
  • Power (Watts):100W
  • Applications:ITE (Commercial), Medical
  • Voltage - Isolation:4 kV
  • Efficiency:90%
  • Operating Temperature:0°C ~ 50°C (With Derating)
  • Features:Adjustable Output, Universal Input
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Size / Dimension:2.01" L x 4.02" W x 1.26" H (51.0mm x 102.0mm x 32.0mm)