Powerbox OFM2255228
Mfr. Part # :
OFM2255228
Description
AC/DC POWER SUPPLY, U-CHANNEL 24
DataSheet
OFM2255228 PDF
Price is not available, please RFQ
OFM2255228 Tech Specifications
  • Series:OFM225 (225W)
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 1:24V
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):9.375A
  • Power (Watts):255W
  • Applications:ITE (Commercial), Medical
  • Voltage - Isolation:4 kV
  • Efficiency:92%
  • Operating Temperature:0°C ~ 50°C (With Derating)
  • Features:Adjustable Output, Universal Input
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Size / Dimension:3.19" L x 5.00" W x 1.58" H (81.0mm x 127.0mm x 40.1mm)