Triad Magnetics ABU125-150
Mfr. Part # :
ABU125-150
Description
AC/DC CONVERTER 15V 100W
DataSheet
ABU125-150 PDF
Price is not available, please RFQ
ABU125-150 Tech Specifications
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 1:15V
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):6.67A
  • Power (Watts):100W
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Voltage - Isolation:3 kV
  • Efficiency:87%
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
  • Features:Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Size / Dimension:5.00" L x 3.00" W x 1.05" H (127.0mm x 76.2mm x 26.6mm)