Aras Power Technologies ARFS-4501-48RU
Mfr. Part # :
ARFS-4501-48RU
Description
45W POWER SUPPLY, 48V OUTPUT
DataSheet
ARFS-4501-48RU PDF
Price is not available, please RFQ
ARFS-4501-48RU Tech Specifications
  • Series:ARFS-4501
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 1:48V
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):930mA
  • Power (Watts):45W
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Voltage - Isolation:-
  • Efficiency:87%
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C (With Derating)
  • Features:-
  • Mounting Type:Chassis Mount
  • Size / Dimension:4.00" L x 2.00" W x 0.98" H (101.6mm x 50.8mm x 25.0mm)