Carlo Gavazzi SPDM241201
Mfr. Part # :
SPDM241201
Description
AC/DC CONVERTER 120W 24VDC
DataSheet
SPDM241201 PDF
Price is not available, please RFQ
SPDM241201 Tech Specifications
  • Series:SPDM (120W)
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC
  • Voltage - Output 1:24V
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):5A
  • Power (Watts):120W
  • Applications:-
  • Voltage - Isolation:3 kV
  • Efficiency:88%
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C (With Derating)
  • Features:Universal Input
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Size / Dimension:4.69" L x 1.77" W x 4.88" H (119.0mm x 45.0mm x 124.0mm)