Triad Magnetics JSU240-0750
Manufacturer :
Triad Magnetics
Mfr. Part # :
JSU240-0750
Description
AC/DC CONVERTER 24V 18W
Catalog
AC DC Converters
DataSheet
JSU240-0750 PDF
Price is not available, please RFQ
JSU240-0750 Tech Specifications
  • Series:JSU240
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Enclosed
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
  • Voltage - Output 1:24V
  • Voltage - Output 2:-
  • Voltage - Output 3:-
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):750mA
  • Power (Watts):18W
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Voltage - Isolation:3 kV
  • Efficiency:85%
  • Operating Temperature:0°C ~ 40°C
  • Features:Universal Input
  • Mounting Type:Rack Mount
  • Size / Dimension:2.95" L x 1.89" W x 1.22" H (74.9mm x 48.0mm x 31.0mm)