Carlo Gavazzi SPD244803
Mfr. Part # :
SPD244803
Description
AC/DC CONVERTER 24V 480W
DataSheet
SPD244803 PDF
Price is not available, please RFQ
SPD244803 Tech Specifications
  • Series:SPD (480W)
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input:340 ~ 575 VAC (3 Phase), 480 ~ 820 VDC
  • Voltage - Output 1:24V
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):20A
  • Power (Watts):480W
  • Applications:Industrial, ITE (Commercial)
  • Voltage - Isolation:3 kV
  • Efficiency:90%
  • Operating Temperature:-25°C ~ 71°C (With Derating)
  • Features:Adjustable Output, IP20, PFC
  • Mounting Type:DIN Rail
  • Size / Dimension:4.38" L x 5.91" W x 4.87" H (111.3mm x 150.0mm x 123.6mm)