Triad Magnetics WAU20-200
Mfr. Part # :
WAU20-200
Description
AC/AC WALL MNT ADAPTER 20V 200MA
DataSheet
WAU20-200 PDF
Price is not available, please RFQ
WAU20-200 Tech Specifications
  • Series:WAU20
  • Package:Box
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:120VAC
  • Voltage - Output:20VAC
  • Current - Output (Max):200mA
  • Power (Watts):4 W
  • No Load Power Consumption:-
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Efficiency:-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Size / Dimension:1.61" L x 1.97" W x 2.76" H (41.0mm x 50.0mm x 70.0mm)