Triad Magnetics WAU200-600-SG
Mfr. Part # :
WAU200-600-SG
Description
AC/AC WALL MNT ADAPTER 20V 600MA
DataSheet
WAU200-600-SG PDF
Price is not available, please RFQ
WAU200-600-SG Tech Specifications
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:120VAC
  • Voltage - Output:20VAC
  • Current - Output (Max):600mA
  • Power (Watts):12 W
  • No Load Power Consumption:210mW (Max)
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Efficiency:Level VI
  • Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
  • Output Connector:Screw Terminal
  • Size / Dimension:1.89" L x 2.36" W x 3.15" H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm)