Triad Magnetics WAU24-1800
Mfr. Part # :
WAU24-1800
Description
AC/AC WALL MNT ADAPTER 24V 1.8A
DataSheet
WAU24-1800 PDF
Price is not available, please RFQ
WAU24-1800 Tech Specifications
  • Series:WAU24
  • Package:Box
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:120VAC
  • Voltage - Output:24VAC
  • Current - Output (Max):1.8A
  • Power (Watts):43 W
  • No Load Power Consumption:-
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Efficiency:-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Size / Dimension:2.17" L x 2.68" W x 3.35" H (55.0mm x 68.0mm x 85.0mm)