Triad Magnetics WAU120-1000T-G
Mfr. Part # :
WAU120-1000T-G
Description
AC/AC WALL MNT ADAPTER 12V 1A
DataSheet
WAU120-1000T-G PDF
Price is not available, please RFQ
WAU120-1000T-G Tech Specifications
  • Series:WAU120
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:120VAC
  • Voltage - Output:12VAC
  • Current - Output (Max):1A
  • Power (Watts):12 W
  • No Load Power Consumption:210mW (Max)
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Efficiency:Level VI
  • Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
  • Output Connector:Rectangular, 3 Position
  • Size / Dimension:1.89" L x 2.36" W x 3.15" H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm)