Triad Magnetics WAU24-750
Mfr. Part # :
WAU24-750
Description
AC/AC WALL MNT ADAPTER 24V 700MA
DataSheet
WAU24-750 PDF
Price is not available, please RFQ
WAU24-750 Tech Specifications
  • Series:WAU24
  • Package:Box
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:120VAC
  • Voltage - Output:24VAC
  • Current - Output (Max):700mA
  • Power (Watts):17 W
  • No Load Power Consumption:-
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Efficiency:-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
  • Output Connector:Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
  • Size / Dimension:1.89" L x 2.36" W x 3.15" H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm)