Triad Magnetics WAU240-500-SG
Mfr. Part # :
WAU240-500-SG
Description
AC/AC WALL MNT ADAPTER 24V 500MA
DataSheet
WAU240-500-SG PDF
Price is not available, please RFQ
WAU240-500-SG Tech Specifications
  • Input Type:Fixed Blade
  • Voltage - Input:120VAC
  • Voltage - Output:24VAC
  • Current - Output (Max):500mA
  • Power (Watts):12 W
  • No Load Power Consumption:210mW (Max)
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Efficiency:Level VI
  • Operating Temperature:-10°C ~ 50°C
  • Output Connector:Screw Terminal
  • Size / Dimension:1.89" L x 2.36" W x 3.15" H (48.0mm x 60.0mm x 80.0mm)