Powerex, Inc. VLA106-24151
Manufacturer :
Powerex, Inc.
Mfr. Part # :
VLA106-24151
Description
DC DC CONVERTER 15V 1W
Catalog
DC DC Converters
DataSheet
VLA106-24151 PDF
Price is not available, please RFQ
VLA106-24151 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Isolated Module
  • Number of Outputs:1
  • Voltage - Input (Min):21.6V
  • Voltage - Input (Max):26.4V
  • Voltage - Output 1:15V
  • Voltage - Output 2:-
  • Voltage - Output 3:-
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):100mA
  • Power (Watts):1 W
  • Voltage - Isolation:2.5 kV
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Features:-
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Efficiency:75%
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:11-SIP Module, 7 Leads
  • Size / Dimension:1.30" L x 0.71" W x 0.95" H (33.0mm x 18.0mm x 24.1mm)