GlobTek, Inc. DB10L1BH1
Mfr. Part # :
DB10L1BH1
Description
DC DC CONVERTER 5V -5V 1W
DataSheet
DB10L1BH1 PDF
Price is not available, please RFQ
DB10L1BH1 Tech Specifications
  • Type:Isolated Module
  • Number of Outputs:2
  • Voltage - Input (Min):4.5V
  • Voltage - Input (Max):5.5V
  • Voltage - Output 1:5V
  • Voltage - Output 2:-5V
  • Voltage - Output 3:-
  • Voltage - Output 4:-
  • Current - Output (Max):100mA, 100mA
  • Power (Watts):1 W
  • Voltage - Isolation:1 kV
  • Applications:ITE (Commercial)
  • Features:-
  • Operating Temperature:0°C ~ 70°C
  • Efficiency:70%
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:7-SIP Module, 5 Leads
  • Size / Dimension:0.77" L x 0.30" W x 0.39" H (19.5mm x 7.5mm x 10.0mm)