Excelitas Technologies PE175BFA
Manufacturer :
Excelitas Technologies
Mfr. Part # :
PE175BFA
Description
LAMP PARABOLIC REFLECTOR 1"175W
Catalog
Xenon Lighting
DataSheet
PE175BFA PDF
Price is not available, please RFQ
PE175BFA Tech Specifications
  • Series:Cermax®
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Short Arc Parabolic Lamp
  • Style:Ceramic Body
  • Output Power:14W (IR), 25W (Radiant), 1.2W (UV)
  • Voltage:23kV (Start), 11V ~ 14V (Operating)
  • Visible Output:2200lm
  • Temperature:150°C (Max)