Excelitas Technologies PE300BFA
Mfr. Part # :
PE300BFA
Description
LAMP PARABOLIC REFLECTOR 1" 300W
DataSheet
PE300BFA PDF
Price is not available, please RFQ
PE300BFA Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Type:Short Arc Parabolic Lamp
  • Style:Ceramic Body
  • Output Power:28.8W (IR), 50W (Radiant), 2.6W (UV)
  • Voltage:23kV (Start), 13V ~ 16V (Operating)
  • Visible Output:5000lm
  • Temperature:150°C (Max)