Excelitas Technologies PE300C-10F
Mfr. Part # :
PE300C-10F
Description
ELLIPTICAL REFLECTOR 1.4" 300W
DataSheet
PE300C-10F PDF
Price is not available, please RFQ
PE300C-10F Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Type:Short Arc Eliptical Lamp
  • Style:Ceramic Body
  • Output Power:34.5W (IR), 75W (Radiant), 9.7W (UV)
  • Voltage:23kV (Start), 11.5V ~ 15V (Operating)
  • Visible Output:6725lm
  • Temperature:150°C (Max)