Excelitas Technologies PE300B-10FM
Manufacturer :
Excelitas Technologies
Mfr. Part # :
PE300B-10FM
Description
MODULE CERMAX 300W
Catalog
Xenon Lighting
DataSheet
PE300B-10FM PDF
Price is not available, please RFQ
PE300B-10FM Tech Specifications
  • Series:Cermax®
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:Short Arc Lamp
  • Style:Ceramic Body
  • Output Power:32W (IR), 65W (Radiant), 3.3W (UV)
  • Voltage:23kV (Start), 11.5V ~ 15V (Operating)
  • Visible Output:6900lm
  • Temperature:150°C (Max)