Carlo Gavazzi PL22CHLB24
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Mfr. Part # :
PL22CHLB24
Description
PLT LIGHT 24 VAC/DC BLUE LED
Catalog
Panel Indicators, Pilot Lights
DataSheet
PL22CHLB24 PDF
Price is not available, please RFQ
PL22CHLB24 Tech Specifications
  • Series:PL
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:LED
  • Lamp Color:Blue
  • Lens Color:-
  • Lens Transparency:-
  • Ratings:AC/DC
  • Voltage:24V
  • Current:18mA
  • Panel Cutout Shape:Round
  • Panel Cutout Dimensions:0.866" (22.00mm)
  • Lens Size:29.00mm Dia