LUXTECH FX-CC-DN-10-27K-90CRI-65K-90CRI
Manufacturer :
LUXTECH
Mfr. Part # :
FX-CC-DN-10-27K-90CRI-65K-90CRI
Description
DYNAMIC WHITE CONSTANT CURRENT F
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
FX-CC-DN-10-27K-90CRI-65K-90CRI PDF
Price is not available, please RFQ
FX-CC-DN-10-27K-90CRI-65K-90CRI Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Strip
  • Part Status:Active
  • Type:LED Module
  • Color:White, Warm / White, Cool
  • CCT (K):2700K ~ 6500K
  • Wavelength:-
  • Configuration:Linear Light Strip, Flexible
  • Luminous Flux @ Current/Temperature:-
  • Current - Test:-
  • Temperature - Test:85°C
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
  • Lumens/Watt @ Current - Test:-
  • Current - Max:-
  • CRI (Color Rendering Index):90
  • Viewing Angle:120°
  • Features:-
  • Size / Dimension:4978.40mm L x 10.00mm W
  • Height:3.05mm