illumequip LL13-SD-5700K
Manufacturer :
illumequip
Mfr. Part # :
LL13-SD-5700K
Description
HIGH BRIGHTNESS 13" RECTANGULAR
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
LL13-SD-5700K PDF
Price is not available, please RFQ
LL13-SD-5700K Tech Specifications
  • Series:LL
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:LED Module
  • Color:White, Cool
  • CCT (K):5700K
  • Wavelength:-
  • Configuration:Rectangle
  • Luminous Flux @ Current/Temperature:3000lm (Typ)
  • Current - Test:900mA
  • Temperature - Test:30°C
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ):24V
  • Lumens/Watt @ Current - Test:143 lm/W
  • Current - Max:-
  • CRI (Color Rendering Index):80
  • Viewing Angle:120°
  • Features:With Connector
  • Size / Dimension:336.55mm L x 45.72mm W
  • Height:12.70mm