LUXTECH COB-DN-16-2420-27K-65K-90
Manufacturer :
LUXTECH
Mfr. Part # :
COB-DN-16-2420-27K-65K-90
Description
16MM DYNAMIC WHITE COB 27-65K 90
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
COB-DN-16-2420-27K-65K-90 PDF
Price is not available, please RFQ
COB-DN-16-2420-27K-65K-90 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Type:Chip On Board (COB)
  • Color:White, Warm / White, Cool
  • CCT (K):2700K ~ 6500K
  • Wavelength:-
  • Configuration:Rectangle
  • Luminous Flux @ Current/Temperature:2300lm, 2400lm
  • Current - Test:700mA
  • Temperature - Test:105°C
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ):35.5V
  • Lumens/Watt @ Current - Test:95 lm/W, 97 lm/W
  • Current - Max:800mA
  • CRI (Color Rendering Index):90
  • Viewing Angle:-
  • Features:-
  • Size / Dimension:24.00mm L x 20.00mm W
  • Height:1.60mm
  • Light Emitting Surface (LES):16.00mm Dia