CoreLED Systems LLC 11003-STAR-E17
Manufacturer :
CoreLED Systems LLC
Mfr. Part # :
11003-STAR-E17
Description
SQUARE FLOOD E17 STAR BOARD
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
11003-STAR-E17 PDF
Price is not available, please RFQ
11003-STAR-E17 Tech Specifications
  • Series:SMR
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Type:Chip On Board (COB)
  • Color:-
  • CCT (K):-
  • Wavelength:-
  • Configuration:Starboard
  • Luminous Flux @ Current/Temperature:148lm (Typ)
  • Current - Test:350mA
  • Temperature - Test:-
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ):3V
  • Lumens/Watt @ Current - Test:141 lm/W
  • Current - Max:700mA
  • CRI (Color Rendering Index):82 (Typ)
  • Viewing Angle:56°
  • Features:-
  • Size / Dimension:20.00mm Dia
  • Height:1.57mm
  • Light Emitting Surface (LES):1.70mm L x 1.70mm W