LUXTECH FX-CC-10-C-35K-80-5
Mfr. Part # :
FX-CC-10-C-35K-80-5
Description
LED TAPE FLEX CC 3500K 80CRI 5M
DataSheet
FX-CC-10-C-35K-80-5 PDF
Price is not available, please RFQ
FX-CC-10-C-35K-80-5 Tech Specifications
  • Color:White, Warm
  • CCT (K):3500K 3-Step MacAdam Ellipse
  • Wavelength:-
  • Configuration:Linear Light Strip
  • Luminous Flux @ Current/Temperature:2400lm
  • Current - Test:-
  • Temperature - Test:-
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
  • Lumens/Watt @ Current - Test:132 lm/W
  • Current - Max:540mA
  • Features:-
  • Size / Dimension:5000.00mm L x 10.00mm W
  • Height:2.99mm