LUXTECH COB-WD-10-1512-30K-18K-90
Manufacturer :
LUXTECH
Mfr. Part # :
COB-WD-10-1512-30K-18K-90
Description
10MM WARM DIM COB, 30-18K 90CRI
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
COB-WD-10-1512-30K-18K-90 PDF
Price is not available, please RFQ
COB-WD-10-1512-30K-18K-90 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Type:Chip On Board (COB)
  • Color:White, Warm
  • CCT (K):1800K ~ 3000K
  • Wavelength:-
  • Configuration:Rectangle
  • Luminous Flux @ Current/Temperature:1220lm
  • Current - Test:350mA
  • Temperature - Test:105°C
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
  • Lumens/Watt @ Current - Test:98 lm/W
  • Current - Max:385mA
  • CRI (Color Rendering Index):90
  • Viewing Angle:-
  • Features:-
  • Size / Dimension:15.00mm L x 12.00mm W
  • Height:1.50mm
  • Light Emitting Surface (LES):10.00mm Dia