LUXTECH LN-DN-22-27K-65K-90
Manufacturer :
LUXTECH
Mfr. Part # :
LN-DN-22-27K-65K-90
Description
22" LINEAR DYNAMIC WHITE MODULE
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
LN-DN-22-27K-65K-90 PDF
Price is not available, please RFQ
LN-DN-22-27K-65K-90 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:LED Module
  • Color:White, Warm
  • CCT (K):2700K 3-Step MacAdam Ellipse
  • Wavelength:-
  • Configuration:Linear Light Strip
  • Luminous Flux @ Current/Temperature:-
  • Current - Test:-
  • Temperature - Test:85°C
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ):26V
  • Lumens/Watt @ Current - Test:-
  • Current - Max:-
  • CRI (Color Rendering Index):90
  • Viewing Angle:120°
  • Features:-
  • Size / Dimension:558.80mm L x 19.99mm W
  • Height:1.58mm