LUXTECH LN-WD-11-30K-18K-90CRI
Manufacturer :
LUXTECH
Mfr. Part # :
LN-WD-11-30K-18K-90CRI
Description
11" LINEAR WARM DIM MODULE, 30-1
Catalog
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
DataSheet
LN-WD-11-30K-18K-90CRI PDF
Price is not available, please RFQ
LN-WD-11-30K-18K-90CRI Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Type:LED Module
  • Color:White, Warm
  • CCT (K):1800K ~ 3000K
  • Wavelength:-
  • Configuration:Linear Light Strip
  • Luminous Flux @ Current/Temperature:-
  • Current - Test:10mA
  • Temperature - Test:85°C
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ):36V
  • Lumens/Watt @ Current - Test:-
  • Current - Max:-
  • CRI (Color Rendering Index):90
  • Viewing Angle:120°
  • Features:-
  • Size / Dimension:279.40mm L x 20.07mm W
  • Height:4.32mm