Citizen Electronics Co., Ltd. CLU701-0304C4-303M2K1
Mfr. Part # :
CLU701-0304C4-303M2K1
Description
COB LED 3000K 80CRI 809LM
DataSheet
CLU701-0304C4-303M2K1 PDF
Price is not available, please RFQ
CLU701-0304C4-303M2K1 Tech Specifications
  • Type:Chip On Board (COB)
  • Color:White, Warm
  • CCT (K):3000K
  • Wavelength:-
  • Configuration:Square
  • Luminous Flux @ Current/Temperature:809lm (Typ)
  • Current - Test:700mA
  • Temperature - Test:85°C
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ):9.4V
  • Lumens/Watt @ Current - Test:123 lm/W
  • Current - Max:920mA
  • CRI (Color Rendering Index):80
  • Viewing Angle:-
  • Features:-
  • Size / Dimension:13.50mm L x 13.50mm W
  • Height:-
  • Light Emitting Surface (LES):6.00mm Dia