Citizen Electronics Co., Ltd. CL-773F-CW18K2-SDW-T
Manufacturer :
Citizen Electronics Co., Ltd.
Mfr. Part # :
CL-773F-CW18K2-SDW-T
Description
LED WHITE DIFFUSED 2016 SMD
Catalog
LED Indication - Discrete
DataSheet
CL-773F-CW18K2-SDW-T PDF
Price is not available, please RFQ
CL-773F-CW18K2-SDW-T Tech Specifications
  • Series:773F
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Color:White, Warm
  • Configuration:Standard
  • Lens Color:White
  • Lens Transparency:Diffused
  • Millicandela Rating:-
  • Lens Style:-
  • Lens Size:-
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.5V
  • Current - Test:1A
  • Viewing Angle:120°
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Wavelength - Dominant:2700K
  • Wavelength - Peak:-
  • Features:-
  • Package / Case:2-SMD, No Lead
  • Supplier Device Package:2016
  • Size / Dimension:2.04mm L x 1.64mm W
  • Height (Max):0.78mm