Newhaven Display, Intl. C-29-1403F
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
C-29-1403F
Description
VFD CUSTOM AUDIO DISP 6.6MM
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
C-29-1403F PDF
Price is not available, please RFQ
C-29-1403F Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Outline L x W x H:118.20mm x 29.00mm x 6.50mm
  • Viewing Area:-
  • Display Format:12 x 1
  • Display Type:Character
  • Format:5 x 7 Dots
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:6.60mm H x 4.10mm W
  • Number of Dots:-
  • Interface:-
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 80°C