Newhaven Display, Intl. C-29-1002FN
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
C-29-1002FN
Description
DISPLAY VFD CUST AUDIO
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
C-29-1002FN PDF
Price is not available, please RFQ
C-29-1002FN Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Outline L x W x H:100.00mm x 29.00mm x 8.00mm
  • Viewing Area:-
  • Display Format:8 x 1
  • Display Type:Character
  • Format:-
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:10.50mm H x 5.00mm W
  • Number of Dots:-
  • Interface:-
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 80°C