Newhaven Display, Intl. D0116LY-29-1603
Mfr. Part # :
D0116LY-29-1603
Description
VFD ALPHA DISP 1X16 14MM
DataSheet
D0116LY-29-1603 PDF
Price is not available, please RFQ
D0116LY-29-1603 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Outline L x W x H:205.00mm x 29.00mm x 8.00mm
  • Viewing Area:-
  • Display Format:16 x 1
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:14.00mm H x 7.00mm W
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C