Newhaven Display, Intl. C-33-1606F
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
C-33-1606F
Description
VFD CUSTOM AUDIO DISP 7.2MM
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
C-33-1606F PDF
Price is not available, please RFQ
C-33-1606F Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Outline L x W x H:160.00mm x 33.00mm x 8.00mm
  • Viewing Area:-
  • Display Format:12 x 1
  • Display Type:Character
  • Format:5 x 7 Dots
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:7.20mm H x 5.00mm W
  • Number of Dots:-
  • Interface:-
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C