Newhaven Display, Intl. D0220SD-35-4002FN
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
D0220SD-35-4002FN
Description
DISPLAY VFD DOT MAT 2X20 5MM
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
D0220SD-35-4002FN PDF
Price is not available, please RFQ
D0220SD-35-4002FN Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Outline L x W x H:125.00mm x 35.00mm x 7.80mm
  • Viewing Area:-
  • Display Format:20 x 2
  • Display Type:Character
  • Format:5 x 7 Dots
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:5.00mm H x 3.50mm W
  • Number of Dots:-
  • Interface:-
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C