Newhaven Display, Intl. D0120MY-29-2001
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
D0120MY-29-2001
Description
VFD ALPHA DISP 1X20 11MM
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
D0120MY-29-2001 PDF
Price is not available, please RFQ
D0120MY-29-2001 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Outline L x W x H:205.00mm x 29.00mm x 8.50mm
  • Viewing Area:-
  • Display Format:20 x 1
  • Display Type:Character
  • Format:-
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:11.00mm H x 5.50mm W
  • Number of Dots:-
  • Interface:-
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C