Newhaven Display, Intl. D0111LT-33-1101
Mfr. Part # :
D0111LT-33-1101
Description
DISPLAY VFD 7-SEG 1X11 12.5MM
DataSheet
D0111LT-33-1101 PDF
Price is not available, please RFQ
D0111LT-33-1101 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Outline L x W x H:160.00mm x 33.00mm x 8.00mm
  • Viewing Area:-
  • Display Format:11 x 1
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:12.50mm H x 6.30mm W
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C