Newhaven Display, Intl. D0106LT-43-0601
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
D0106LT-43-0601
Description
DISPLAY VFD 7-SEG 1X6 20MM
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
D0106LT-43-0601 PDF
Price is not available, please RFQ
D0106LT-43-0601 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • Outline L x W x H:130.00mm x 43.00mm x 8.50mm
  • Viewing Area:95.40mm L x 25.40mm W
  • Display Format:6 x 1
  • Display Type:Character
  • Format:-
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:20.00mm H x 9.50mm W