Newhaven Display, Intl. D0119LT-29-1901
Mfr. Part # :
D0119LT-29-1901
Description
DISPLAY VFD 7-SEG 1X19 11MM
DataSheet
D0119LT-29-1901 PDF
Price is not available, please RFQ
D0119LT-29-1901 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • Outline L x W x H:205.00mm x 29.00mm x 8.00mm
  • Viewing Area:178.00mm L x 14.50mm W
  • Display Format:19 x 1
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:13.00mm H x 5.50mm W
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C