Newhaven Display, Intl. D0107LT-33-0701A
Mfr. Part # :
D0107LT-33-0701A
Description
DISPLAY VFD 7-SEG 1X7 12.5MM
DataSheet
D0107LT-33-0701A PDF
Price is not available, please RFQ
D0107LT-33-0701A Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Outline L x W x H:98.00mm x 33.00mm x 8.00mm
  • Viewing Area:-
  • Display Format:7 x 1
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:12.40mm H x 6.00mm W
  • Number of Dots:-
  • Interface:-
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C