Newhaven Display, Intl. C40-0701A
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
C40-0701A
Description
DISPLAY VFD CUST APPLIANCE
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
C40-0701A PDF
Price is not available, please RFQ
C40-0701A Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Outline L x W x H:86.00mm x 40.00mm x 8.50mm
  • Viewing Area:-
  • Display Format:5 x 1
  • Display Type:Character
  • Format:-
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:-
  • Number of Dots:-
  • Interface:-
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 80°C