Newhaven Display, Intl. D0106LT-33-0604N
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
D0106LT-33-0604N
Description
DISPLAY VFD 7-SEG 1X6 12.4MM
Catalog
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
DataSheet
D0106LT-33-0604N PDF
Price is not available, please RFQ
D0106LT-33-0604N Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Outline L x W x H:98.00mm x 33.00mm x 8.00mm
  • Viewing Area:-
  • Display Format:6 x 1
  • Display Type:Character
  • Format:-
  • Voltage - Supply:-
  • Character Size:12.40mm H x 6.80mm W
  • Number of Dots:-
  • Interface:-
  • Controller Type:-
  • Operating Temperature:-20°C ~ 70°C