Newhaven Display, Intl. NHD-3.5-320240YF-ATXL#
Mfr. Part # :
NHD-3.5-320240YF-ATXL#
Description
LCD DISPLAY TFT 3.5" 320x240 WHT
DataSheet
NHD-3.5-320240YF-ATXL# PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-3.5-320240YF-ATXL# Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:-
  • Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
  • Viewing Area:70.08mm W x 52.56mm H