Newhaven Display, Intl. NHD-3.5-320240YF-ATXL#-T
Manufacturer :
Newhaven Display, Intl.
Mfr. Part # :
NHD-3.5-320240YF-ATXL#-T
Description
LCD DISPL TFT 3.5" 320x240 WH+TP
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-3.5-320240YF-ATXL#-T PDF
Price is not available, please RFQ
NHD-3.5-320240YF-ATXL#-T Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Display Type:TFT - Color
  • Display Mode:Transmissive
  • Touchscreen:Resistive
  • Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
  • Viewing Area:72.10mm W x 54.60mm H